SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
GYMNASTIKFÖRENINGEN FRAM
Så många som möjligt - Så länge som möjligt - I en trygg och utvecklande miljö.

Välkommen till Gymnastikföreningen Fram!

Medlemsappen

För dig som är medlem - ladda hem SportAdmins MedlemsApp

>

Föreningskläder

I samarbete med Intersport kan ni enkelt beställa våra föreningskläder på nätet

Direktbokning

Här kan du boka dig till vår barn- och ungdomsverksamhet

Nu kommer snart aviseringarna!
2025-04-30
Välkommen till nästa termin.

Hej medlemmar!
I nästa vecka 19 kommer vi att skicka ut betalaviseringar inför HT25.

NYA Gymnastikens hus!

Har vi blivit lovade att ska stå klart för inflyttning senast den 19/8. Det innebär att vi kan starta terminen på Västergårdshallen

= Nya Gymnastikens hus.

Adress: Ragnvallagatan 65, 25665 Helsingborg.

Terminen startar v35 för ALLA grupper.

Aviseringen!

Ni får ett mejl med rubriken Betalning HT25, där det finns en bifogad fil med gruppens träningstider, adress till nya hallen samt lite allmän information.

För att se kostnad: Gå vidare till betalning HT25.

Om ni INTE vill fortsätta nästa termin MÅSTE ni tacka nej till platsen genom att trycka på ”knappen” i mejlet där det står ”Jag ska inte vara med HT25”. Då tas ditt barn bort från gruppen.

Vi har många barn som står i kö för att börja i vår förening, om ni inte vill fortsätta är det tacksamt om ni svarar så snart som möjligt.

OBS VIKTIGT! Skapar du en faktura 14 dagar eller väljer delbetalning och ångrar er och inte vill behålla platsen MÅSTE DU MEJLA OSS så att vi kan kreditera fakturan. Annars kan du bli betalningsskyldig för påminnelseavgifter/inkassoavgifter från Qvickly, som äger fakturan du skapat.

Fakturan försvinner inte bara för att barnet inte kommer på träningarna. Har ni skapat ett fakturaunderlag så ser det ut som att ni betalat i vårt system och ni är en aktiv medlem.

Nya medlemmar kan boka lediga platser från och med den 1/7 klockan 12:00.

Har du frågor är du välkommen att kontakta oss.

Vänliga Hälsningar

Hanna, Carina och Rebecka på kansliet

GF Fram

gymnastik@gffram.se

042-293740

Vi har begränsad möjlighet att svara i telefon, säkraste sättet att nå oss är på mailen.

Helsingborgs Gymnastikförbunds ledarstipendium
2025-04-24 17:27
Alva Ahlström, Bill Kastberg, Tommy Eversjö

Vi kan stolt meddela våra medlemmar att

Alva Ahlström tog emot Helsingborgs Gymnastikförbunds ledarstipendium i går kväll på Idrottsmuseet.

Alva Ahlström, har varit aktiv inom gymnastik sedan tidig ålder. Under de senaste tre åren har hon varit verksam som ungdomsledare i föreningen, GF Fram. Hennes passion för sporten och sitt engagemang i att stötta och utveckla unga gymnaster har betytt mycket för GF Fram.

Alva skapar en trygg och inspirerande miljö för unga gymnaster där de kan växa både som individer och idrottare. Alva är alltid den glada och trygga personen att komma till.

Påminnelse
2025-04-23 13:43

Påminnelse – Vårterminen närmar sig sitt slut!

Vi vill påminna om att vårterminen snart är slut och att vi går in i sommarperiod.
Vecka 18 är den sista ordinarie träningsveckan  ( 4/5 ).
Vecka 19 tar vi en paus från träningen, om inget annat anges. 
Vecka 20 drar sommarträningen igång 12/5.

Hoppas vi ses då!

Guld i RegionSexan!
2025-04-07 11:51

Vi vill passa på att gratulera Trupp Rosa som tog guld på RegionSexan i helgen!
Fantastiskt bra jobbat av både gymnaster och ledare – vilken insats!